Як визначити вартість цінних паперів

Posted on Posted in Информационные справки

Коли ми говоримо про визначення вартості цінних паперів , в більшості випадків маємо на увазі під цим проведення експертної оцінки акцій. Відомо, що акція – це підтвердження права учасника товариства на частку в статутному капіталі у відповідності з розміром пакета. Велике поширення отримали такі види ЦП як облігації, векселі, інвестиційні сертифікати. То як же визначається вартість цінних паперів і взагалі для чого це потрібно?

Для чого визначається вартість ЦП?

Якщо говорити про оцінку акцій, то їх вартість в більшості випадків визначається для таких цілей:

  • збільшення розміру статутного капіталу підприємства шляхом додаткової емісії;
  • викуп міноритарних пакетів у акціонерів;
  • пред’явлення звіту в суді, наприклад, оцінка при розподілі майна подружжя;
  • проведення оцінки активів підприємства згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності.

Крім того, не можна не відзначити, що багато акціонерів регулярно користуються послугами професійних оціночних компаній, щоб не упустити момент вигідної покупки або навпаки вдалого продажу.

Як визначається ринкова вартість цінних паперів?

Давайте почнемо з простого – з визначення вартості облігацій. Як відомо, облігація дає право своєму власнику (утримувачу) на отримання певного доходу через певний період часу. Наприклад, нехай ми маємо облігацію, по якій через рік отримаємо 1500 грн. Скільки така папір коштує сьогодні?

Тут у наявності пряма аналогія з банківським депозитом. Задачу можна сформулювати так: яку суму грошей нам треба покласти на рахунок за ставкою, скажімо, 20% річних, щоб через рік отримає 1500 грн? Очевидно, що поточна вартість даного депозиту становить 1500грн/1,20=1250 грн.

Що стосується проведення експертної оцінки акцій, то тут ситуація дещо складніша. Для того, щоб визначити вартість 100%-го пакету, в більшості випадків необхідно визначити вартість всіх активів підприємства, після чого відняти з них зобов’язання компанії перед третіми особами. Такий метод розрахунку називається визначенням вартості чистих активів. Якщо не вдаватися у деталі з поправками на розмір пакету (контроль), то отриману суму залишається тільки розділити на загальну кількість цінних паперів і помножити на розмір пакету.

Більше інформації щодо особливостей проведення оцінки контрольних і міноритарних пакетів акцій рекомендуємо отримати зі спеціалізованих сайтів.

Подпишитесь на наш канал в Telegram https://t.me/finstatinfo и получайте актуальные инсайты от аналитиков Finstat. Будьте в курсе!

Смотрите также на Finstat.info:

Добавить комментарий